трговски капацитети

20180803090826

главни пазари Вкупниот приход (%)
Јужна Америка 20,00%
во средината на Исток 20,00%
Северна Европа, 10,00%
Централна Америка 10,00%
Западна Европа 5,00%
Југоисточна Азија 5,00%
Источна Европа 5,00%
Источна Азија 5,00%
Океанија 5,00%
Северна Америка 5,00%
Европа 5,00%
Африка 3,00%
домашниот пазар 1,00%
Јужна Азија 1,00%
Вкупно Годишна продажба: Над САД $ 100 милиони
Извоз Процент: 91% - 100%

бизнис Услови

Прифатени Услови за испорака: ФОБ, ЦФР, CIF, EXW, ФАС, ЦИП, FCA, CPT, DEQ, ДДП, DDU, Експрес испорака, ДАФ, DES
Прифатени плаќање Валута: Долари, евра, JPY, CAD, AUD, HKD, Британија, CNY, CHF
Прифатени Тип на плаќање: T / T, L / C, D / PD / А, MoneyGram, Кредитна картичка, PayPal, Western Union, пари, Escrow
Најблиската пристаниште: Huangpu, Шенжен, Куангџоу

трговијата Способност

Број на вработени во трговија департмент: 6-10 луѓе
Просечна Водач Време: 7 дена)
Извоз на владата: Користење на средство


WhatsApp Online Chat !